POWRÓT

1. Halina OWSIANNA

Mgr turystyki, 40 lat mieszkam na Starych Winogradach - to moje miejsce na ziemi! Od 18 lat działam w radzie osiedla i jej przewodniczę. W swoim działaniu skupiłam się na ochronie największego parku – Cytadeli. Bronię jej przed próbami zabudowy oraz tworzeniem nowych miejsc wypoczynku i kultury nad Wartą na Szelągu.

Cztery lata temu głosami wyborców zostałam radną miejską. Powierzono mi odpowiedzialną funkcję przewodniczenia komisji Polityki Społecznej i Zdrowia. Poza tą komisją  jestem aktywnym członkiem pięciu  innych ( polityki przestrzennej, rewitalizacji, ochrony środowiska i zieleni, rewizyjnej, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej). Dzięki moim poprawkom budżetowym udało się zrealizować kilka ważnych inwestycji drogowych w naszym okręgu. Pozyskałam też środki na metamorfozę zdewastowanego amfiteatru na Cytadeli w kwitnąco - miododajny ogród. Pomagam seniorom, osobom niepełnosprawnym i wykluczonym. Działam też w podkomisjach lokalowych, współpracuję z organizacjami pozarządowymi i Komisją Dialogu Obywatelskiego ds. Osób Niepełnosprawnych.

Jestem osobą otwartą, szczerą z dużą empatią. Kocham zwierzęta i nie pozwolę ich krzywdzić. Nie boję się wyzwań, jestem pracowita i konsekwentna w działaniu.  

Jeśli uważacie Państwo, że spełniam Wasze oczekiwania to proszę na mnie zagłosować!

FACEBOOK KANDYDATKI

2. Michał KUCHARSKI

29 l., Poznaniak. Absolwent stosunków międzynarodowych i filologii chorwackiej UAM, doktorant, przedsiębiorca. Od 8 lat radny Osiedla Naramowice, jej wiceprzewodniczący, członek Zespołu ds. Żurawińca. Jego ochronę przed zabudową i zniszczeniem uważam za swój największy sukces. Zabiegam o tramwaj na Naramowice, pozyskałem środki m.in. na wybieg dla psów, chodnik w ul. Naramowickiej, Błażeja, remonty dróg.

Na Winogradach, Sołaczu, Woli i w Poznaniu chciałbym:

 • - stworzyć centrum przesiadkowe na Dworcu Garbary
 • - połączyć Wolę tramwajem z Ogrodów i stacją kolei
 • - połączyć Winogrady z Ostrowem Tumskim kładką pieszą i rowerową
 • - oddzielić ruch rowerowy od pieszego i samochodów na głównych ulicach (np. Murawy, Połabska)
 • - zwiększyć liczbę stawów (np. Park Czarneckiego) – ulga w upały i wytchnienie dla astmatyków
 • - wesprzeć sport amatorski - niewielkie obiekty sportowe jako profilaktyka zdrowia
 • - postawić na miejskie domy opieki dla seniorów; podnieść jakość kształcenia w poznańskich szkołach
 • - zadbać o planowanie przestrzeni i zieleń
 • - lepiej skomunikować nowe osiedla mieszkaniowe

Po konkrety do Rady Miasta!

FACEBOOK KANDYDATA

3. Hanna M. ZAGULSKA

Od 2015 roku działam jako aktywistka społeczna. Współtworzę inicjatywy i organizacje - zarówno formalne jak i nieformalne. Obserwuję dzięki temu osoby aktywizujące się, przekuwające intuicje w poglądy i działania. To daje nadzieję na zmiany, a mi zależy na lepszej jakości w polityce już na szczeblu lokalnym.

Mam 27 lat i od 10 jestem związana z Poznaniem. Tu uczyłam się w VI LO im. I.J. Paderewskiego, tu studiowałam filologię polską i filozofię na UAM. Zawodowo zajmuję się komunikacją: mediami społecznościowymi i public relations. Współtworzę od początku inicjatywę Łańcuch Światła Poznań. Jestem także członkinią zarządu poznańskiego okręgu Partii Razem.

Wybrałam okręg nr 2: Winogrady, Winiary, Sołacz i Wolę, ponieważ czuję mocne przywiązanie do miejsc, w których mieszkałam, pracowałam i nawiązywałam relacje. Kandydowanie wspólnie z Haliną Owsianną oraz pozostałymi osobami z KWW Lewica uważam za jedno z ważniejszych wydarzeń w moim życiu.

Namawiam - działajmy lokalnie! Zmieniajmy zastane “porządki”. Nabierajmy odwagi do wyrażania swoich poglądów i pracy w zgodzie z nimi - walczymy o równość wszystkich osób. Solidarnie i konsekwentnie budujmy społeczeństwo obywatelskie oparte na lewicowych wartościach, dzięki którym Poznań stanie się domem spełniającym potrzeby każdej i każdego.

FACEBOOK KANDYDATKI

4. Piotr MOSZCZEŃSKI

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą, aby wziąć udział w wyborach samorządowych 21 października oraz oddać głosy na kandydatów i kandydatki KWW Lewica.

Tegoroczne wybory to nie tylko okazja do powiedzenia jakiego chcemy Poznania, ale także gest, który pokaże, że jako mieszkańcy i mieszkanki popieramy demokrację i chcemy móc decydować o naszym mieście i kraju.

Tym razem wybierzemy Prezydenta Miasta oraz Radę Miasta na 5-letnią, a nie jak dotychczas 4-letnią kadencję. To długi okres, w czasie którego mamy szansę poprawić te rzeczy, których jeszcze w Poznaniu brakuje.

Moje osobiste priorytety to:

 • - rozwój sieci tramwajów i autobusów, czyste pojazdy i niezawodne rozkłady
 • - unowocześnienie miejskiego systemu pomocy oraz uwzględnienie potrzeb osób LGBT+
 • - wsparcie kultury osiedlowej i sportu amatorskiego

Zdecydowałem się na start w wyborach, ponieważ od ponad 25 lat jestem związany z Wichrowym Wzgórzem. Skończyłem psychologię na UAM i od wielu lat działam społecznie - między innymi współorganizując poznański Marsz Równości.

Pokażmy, że Poznań to nasze wspólne miasto, w którym wzajemnie się szanujemy!

FACEBOOK KANDYDATA

5. Anna SZYMAŃSKA

6. Michał STANKIEWICZ

Program, o który chciałbym razem z Państwem i w Państwa imieniu zabiegać dotyczy podstawowych potrzeb każdej poznanianki i każdego poznaniaka. Moja znajomość okręgu, z którego listy kandyduję, tylko pomoże w realizacji naszych dążeń.

Jako radny chciałbym się skupić na:

 • - mądrym planowaniu przestrzennym,
 • - czystych terenach rekreacyjnych,
 • - ochronie zieleni miejskiej i przyjaznym środowisku,
 • - tworzeniu lokalnych wydarzeń kulturalnych,
 • - bezpieczeństwie przy szkołach i na ulicach,
 • - bezpiecznych przejściach dla pieszych,
 • - dobrych jezdniach i trasach rowerowych.

Przede wszystkim jednak chciałbym skupić się na poznaniankach i poznaniakach i ich potrzebach:

 • - świadomym i pełnym empatii podejściem do seniorów,
 • - wspieraniu inicjatyw społecznych aktywistów,
 • - tworzeniu odpowiednich warunków na realizację projektów edukacyjnych,
 • - współuczestniczeniu w działaniach środowisk akademickich

Jestem poznaniakiem – od urodzenia mieszkańcem Sołacza, absolwentem UAM i SGH. Silnie wspieram miejskie inicjatywy społeczne i kulturalne, angażuję się w działania muzyczne i edukacyjne w mieście.

Zachęcam do kontaktu ze mną oraz do głosowania na mnie w nadchodzących wyborach. To Państwo decydują co jest dla Was ważne – ja jestem Waszym reprezentantem.

7. Dariusz OLEJNICZAK

Być samorządowcem, znaczy działać na rzecz własnego otoczenia. Zmieniać swoje osiedle, swoje miasto mogą tylko ludzie aktywni, tacy, którzy chętnie podejmują wyzwania, a żaden problem nie stanowi dla nich prawdziwej przeszkody. Od trzech kadencji działam w Radzie Osiedla na Winogradach. Jako przewodniczący zarządu przyczyniam się do wzrostu atrakcyjności naszego otoczenia poprzez pracę na rzecz tworzenia nowych placów zabaw, terenów sportowych, chodników oraz modernizacji osiedlowych parków. W Radzie Miejskiej chciałbym zająć się tym, na czym się znam - sportem, bo sam pasjonuję się nim i aktywnie go uprawiam oraz poznańską oświatą. Zadbam o to, by kierunki rozwoju Poznania uwzględniały przede wszystkim potrzeby jego mieszkańców, również tych najmłodszych, bo to dla nich budujemy lepsze miasto. Z siebie daję pracowitość, doświadczenie i otwarty umysł, a Państwa proszę o głos.