POWRÓT

1. Henryk KANIA

Mam 66 lat. Ukończyłem UAM w Poznaniu, studia podyplomowe w Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz szkoły wojskowe. 6.09.2016 r. zostałem radnym Rady Miasta Poznania. Złożyłem poprawki do Budżetu oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Aktualnie 8 jest realizowanych przez instytucje miejskie.

W przyszłej kadencji podejmę działania związane z budową i remontem ulic na terenie osiedli Chartowo, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Rataje, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Żegrze, Zielony Dębiec, Świerczewo; aktywną polityką społeczną dostosowującą struktury Miasta do potrzeb ludzi starszych i młodych, osób niepełnosprawnych; zapewnieniem bezpieczeństwa i godnego życia mieszkańcom.

FACEBOOK KANDYDATA

2. Tomasz LEWANDOWSKI

FACEBOOK KANDYDATA

3. Łukasz GARCZEWSKI

Chcę budować Poznań prawdziwie społeczny i opiekuńczy, w którym każdy poczuje się się jak w domu. Chcę, by łączyło nas więcej niż tylko adres. Chcę, by Poznań znowu stał się wzorem mądrej oszczędności i solidnego zarządzania. Chcę żyć w nowoczesnym mieście, z którego wszyscy moglibyśmy być dumni.

Moje priorytety to:

 • - czyste powietrze
 • - jasne cele i zadania miasta
 • - komunikacja z mieszkańcami
 • - wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Jestem społecznikiem i filantropem, aktywnie działam w organizacjach pozarządowych i charytatywnych.

Urodziłem się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Życie z niepełnosprawnością nauczyło mnie empatii i tolerancji. Dzięki temu zaangażowałem się w działalność społeczną.

Działalność społeczna i wolontariat:

 • - Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym “Żurawinka”
 • - Wiceprzewodniczący Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
FACEBOOK KANDYDATA

4. Ewa PARZYCH

Chcę, aby moja wrażliwość na potrzeby mieszkańców Poznania oraz posiadana wiedza w dziedzinie nieruchomości przyniosła wiele korzystnych rozwiązań w podejmowanych przez Radę Miasta decyzjach.

5. Ewa ANDRZEJEWSKA

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, wydziału filozoficzno - historycznego, kierunek historia. Życie zawodowe związane z oświatą. Przez 25 lat na stanowisku Dyrektora szkoły (Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych ul. Przemysłowa 46, następnie Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu).

Moje propozycje:

 • - rozgrywki w różnych dyscyplinach sportu
 • - rajdy rowerowe, piesze
 • - półmaraton seniorów
 • - poznawanie historii miasta i dzielnic Poznania
 • - spotkania z ciekawymi ludźmi
 • - rozbudowa infrastruktury sportowej

6. Dawid ABRAMOWICZ

Nazywam się Dawid Abramowicz, jestem doktorantem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończyłem studia magisterskie z Zarządzania Środowiskiem. Pracuję jako nauczyciel geografii. Od 8 lat jestem członkiem Rady Osiedla Świerczewo, długo pełniąc funkcję przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Zarządu Osiedla Świerczewo.

Przyczyniłem się m.in. do rewitalizacji terenu Szacht, a szczególnie do powstania ścieżek przyrodniczych oraz z sukcesem przeciwstawiłem się oddaniu Szacht w opiekę prywatnego inwestora. Aktywnie ubiegałem się o to, aby place zabaw i obiekty sportowe były atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, a problemy drogowe były rozwiązywane możliwie szybko i skutecznie.

7. Magdalena IGNASZAK

Poznajmy się. Jestem od 26 lat mężatką, mamą dla trojga dorastających dzieci i psa. Z zawodu menadżer kultury - zajmujący się na co dzień doborem odzieży dla poznanianek, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Szkoły Baletowej z tytułem Dobrego Sąsiada -wyróżnienie mieszkańców, aktywistka na rzecz integracji międzypokoleniowej i udostępniania wydarzeń kulturalnych dla każdego mieszkańca Poznania i okolic. Kocham moje miasto. To tu organizuję: spektakle teatralne, koncerty muzyczne, przedstawienia taneczne, spotkania międzypokoleniowe czy oryginalne przechadzki po mieście.

Wolny czas poświęcam na pracę społeczną, sport i przebywanie w gronie rodzinnym. Lubię ludzi i ich odbiór moich działań, a nawiązane kontakty dodają mi energii do życia i dalszego działania. Moje zdanie każdego poranka to "rób swoje, Magdo, mniej gadania, więcej działania". Jestem pracowita i niestraszne są dla mnie przeciwności losu. Stawiam sobie wyzwania i krok po kroku je realizuję.Wybierz mnie na radną miasta Poznania, a wykorzystamy wspólnie mój zapas energii dla zwiększania dostępu mieszkańców do kultury. I już się poznaliśmy :)

8. Ryszard ZACZYŃSKI

Urodziłem się w 1981 roku w Poznaniu i od tego czasu jest to moje miejsce na ziemi. Do dwudziestego roku życia mieszkałem i wychowywałem się na poznańskim Świerczewie. Ukończyłem Szkołę Podstawowa nr 79, a następnie XI Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. W wieku 19 lat rozpocząłem pracę zawodową łącząc ją ze studiami na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Studia ukończyłem w 2004 roku (pięcioletnie studia ukończone w ciągu czterech lat) uzyskując tytuł zawodowy magistra politologii. W 2004 roku rozpocząłem pracę na stanowisku Dyrektora Biura Poselskiego Posłanki na Sejm RP, a obecnie Posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej. Od 2015 roku jestem również członkiem Rady Nadzorczej Spółki Szpitale Wielkopolski, która jest odpowiedzialna za wybudowanie w Poznaniu nowego szpitala dziecięcego (budowa rozpocznie się jesienią tego roku).

Kandyduję w wyborach do Rady Miasta Poznania, ponieważ mam pełną świadomość, że Poznań potrzebuje radnych, którzy potrafią dostrzegać rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Pracując w Radzie Osiedla miałem okazję rozwiązywać rozmaite problemy i realizować różne inwestycje. Moje doświadczenie chcę wykorzystać w pracy dla całego miasta. Obietnice zostawiam dla innych, sobie pozostawiam konkrety i chęć solidnej i uczciwej pracy dla poznaniaków.

FACEBOOK KANDYDATA